| Fr3dy a întrebat:

Salut Tpu.Cu ceva timp in urma mi—am scrantit degetul de la mana...Am avut mana umflat.dar acum e normala..Problema e ca osul de la articulatie a ramas umflat...parca a crescut..Va reveni la normal? Se vede destul de urat si nu am aceeasi mobilitate ca si cu celalalt deget.Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mona a răspuns:

Posibil sa revina, ar fi bine sa te faci cu o crema sau unguent antiinflamator

| Fr3dy explică (pentru mona):

Da ce are?

| mona a răspuns (pentru Fr3dy):

Buna intrebare, eu m-am lovit din neatentie cu ciocanul si ziceai ca mi-a iesit osul dar cu unguent mi-a trecut

| Fr3dy explică (pentru mona):

Dicoflenac?

| mona a răspuns (pentru Fr3dy):

Da,e foarte bun