| Timis_Stecho_Cristian_1981 a întrebat:

Atunci când înghit apa sau mâncare ma doare in partea dreapta a pieptului.Am 12 ani. MA poate ajuta cineva.Este grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ziftode a răspuns:

Poate sa fie de la plamani, poate sa fie o bronsita, poate sa fie de la stomac, poate sa fie de la inima, NU PUTEM SA ITI SPUNEM cand spui generic "ma doare in piept", ca sa iti dau un exemplu, acum 2 ani am baut mult mai mult decat ar fi trebuit si m-a durut pieptul 2 zile, cu toate ca mi-au trecut toate celelalte efecte ale bauturii, DAR M-AM DUS LA DOCTOR, si mi-a spus ca aveam mici probleme la stomac din cauza de tuica, mi-a dat un regim (am mancat orez fiert si legume, nimic tare de gen friptura la gratar) si mi-a trecut, dar, asta am fost eu, NU TU, asa ca... sfatul meu, MERGI LA DOCTOR!

5 răspunsuri:
| IIIshaneIII a răspuns:

Nu e normal sa te doara nimic degeaba

Răspuns utilizator avertizat
| FloStar a răspuns:

Spune i mamei tale sa te duca la doctor. el va putea constata cu claritate si precizie excat ce te doare :*

| Millie2000 a răspuns:

Nu știu cât de grav ar putea fi.Mi s-a întâmplat și mie de mai multe ori dar ținea maxim două zile.De cât timp te doare?