| Marcelian43 a întrebat:

aveti idee de un site unde pot vedea ce exercitii sa fac pentru a scapa de cocoasa?
Nu imi place deloc, este inestetica si ma deranjeaza.
Va rog, sfaturi, postura mi-am schimbat-o deja

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| WhiteLife a răspuns:

Bună! Dacă te uiți pe YouTube găsești, dar e recomandat sa te duci la ortoped, sau la un cabinet de fizioterapie. Multa sănătate!

| Marcelian43 explică (pentru WhiteLife):

Multumesc, nu prea am timp, presupun ca la ortoped sau la fizioterapie ma pun sa fac cam aceleasi exercitii din cate am vazut

| Marcelian43 explică (pentru WhiteLife):

Imi poti da ceva link?

| WhiteLife a răspuns (pentru Marcelian43):

Aici ai mai multe variante

https://www.youtube.com/results?search_query=cifosis+exercises

https://www.youtube.com/results?search_query=cifoza+exercitii

E bine sa mergi la un specialist, pentru ca unele exerciții trebuie făcute exact într-un anumit fel, dacă nu riști sa mai strâmbi altceva :) dar e bine ca vrei sa le faci singur și oricum, astea de pe net cred ca sunt destul de ușoare, nu vad ce ar putea sa meargă rău. Mult succes!

| AllexanderMahone a răspuns:

Nuu...dar am eu o idee.Iti pui o coada de matura la subrat ca da stai dreapta daca nu merge asa fa inot. Ajuta la scaparwa de cocoasa