| RAY a întrebat:

Ai tremurat vreodata inainte de a face sex? oare ce determina starea aia de tremurat, agitatie? inca o intrebare dupa ce ai facut sex pentru prima oara o sa ai dorinta sexuala mai puternica?

Răspuns Câştigător
| Ether a răspuns:

Starea de tremur insotit de o stare de euforie este determinata de nivelul de adrenalina si a oxitocinei (un hormon) care este secretat in momentul in care faci ceva care iti place extrem de mult precum este activitatea de dinaintea unei partide de sex. Daca te referi la faptul daca dupa ce faci prima data iti va veni sa o faci cat mai des, raspunsul este da. Da, pentru ca odata ce ti-ai inceput viata sexuala, ai experimentat placerea pe care ti-o poate oferi, esti mai dezinhibat, poate ai facut cu iubita si a doua oara va accepta mult mai usor decat prima data etc.

| RAY explică (pentru Ether):

Am inteles deci da dependenta sexul.

| Ether a răspuns (pentru RAY):

Oarecum da, dar nu e ca si in cazul drogurilor. Mai degraba ca si la ciocolata pentru cui ii place. Ai gustat odata ciocolata, o mai vrei inca odata pentru ca e buna si iti place, nu pentru ca nu ai putea sta fara. Poate nu e bun exemplul, dar intelegi ce vreau sa zic.

| RAY explică (pentru Ether):

Ai dreptate

8 răspunsuri:
| RAY explică:

Eu cred ca tu nu stii ce inseamna TPU.

| sofisis a răspuns:

Inainte? Nu.

| munteanuionvictor a răspuns:

Poate da, poate nu, depinde.

| Mrlove2017 a răspuns:

E adrenalina, starea de excitare, dorinta sexuala. daca partenerul este destul de bun dorinta sexuala va fi din ce in ce mai mare

| Pedocandy69 a răspuns:

E o dorință extrem de puternica de a mânca sarmale