| anonim_4396 a întrebat:

Bună, de când eram mică vedeam cu ochiul stâng ca un punct mic negru pe câmpul vizual, acel punct mi-a trecut acum 2 ani, iar acum a revenit acel punct.
Si cu ochiul drept vad mai multe biluțe transparente mici legate una de alta ca o pânză de păianjen.
O sa plec și la oftalmolog săptămâna viitoare.
Dar vreau ceva sfaturi.
Ms. Dau fundiță

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Numai după ce faci cîmpul vizual poti sa aflii ce ai, nimeni in afara de medic nu stie ce ai tu, i ti trebuie ochelari asta e clar.

| sierra1 a răspuns:

"O sa plec și la oftalmolog săptămâna viitoare.
Dar vreau ceva sfaturi."

sfat să ce?

...că p-aici - te asigur - nu stă nici un oftalmolog ce dă lecții/consultații online

| Irinelp a răspuns:

Probabil că ochii tăi nu se mișcă ambii în aceiași direcție, dar o să îți spună oftalmologul mai multe.