| Katalina18 a întrebat:

Azi dimineata cand m-am trezit nu am putut sa ma ridic din pat pentru ca eram foarte ametita, nici in sezut nu puteam sta, pentru ca se invartea totul cu mine, ameteala asta a durat cica 5 minute de cand m-am trezit. Si plus de asta nu am mancat nimic astazi, pentru ca imi vine sa vars cand vad mancare.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| alexandraalis a răspuns:

Poti sa iei un metoclorpramid pentru senzatia de voma si o jumatate de ora dupa ce iei medicamentul, nu bei si nu mananci.
Poate ai o indigestie.
Daca nu iti trece senzatia de voma si ametelile, mergi la medic.

| alexandraalis a răspuns:

Sa incerci totusi sa mananci ceva sau bea un ceai de menta.

| andreeei a răspuns:

Lipsa de calciu, alimentatie incorecta si neregulata, oboseala, afecteaza organismul, ai avut vreun contact sexual in ultimul timp? (daca da nu exclude faptul unei sarcini). Sanatate

| tinaHd a răspuns:

sad du-te la medicul de familie:*

| Metempsihoza a răspuns:

Fa-ti niste analize de sange happy e vreo lipsa de calciu sau fier magneziu sau ce mai avem prin noi. Ar trebui sa-mi urmez si eu sfatul, la scoala ma trezesc pe jos intre banci in medie de 1-2-3 ori pe saptamana big grin

| Metempsihoza a răspuns:

Aa si. nu sta flamanda chiar daca ti-e greata, incearca sa mananci ceva uscat, nu stiu, biscuiti simpli, covrigei, painita prajita