| OmSimplu a întrebat:

Buna ziua
ca orice adolescent, m`am ras in zona intima
problema este ca, mi-au aparut unele bubite mici... rosii, ca niste cosuri.
la inceput ma iritau putin dar acum nu am nicio problema. nu sunt multe.
intrebarea mea este... sunt normale? sau imi puteti spune o alifie ceva? (de 3 zile, seara dupa spalare, ma tratez cu nidoflor )
de precizat ca, nu mi-am inceput viata sexuala.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Alemoni a răspuns:

Daca te epilezi cu aparatul de barbierit, sa nu dai contra cresterii firului de par. Sa nu dai de mai mult de doua ori in aceeasi zona.
Bubitele sunt normale. Mai da cu crema. in timp ai sa te obisnuiesti.
Dar poti sa te epilezi cu crema depilatoare, nu prea ai sanse sa-ti apara.
Bye.

| GeorgiavonPutzifer a răspuns (pentru Alemoni):

laughing Sau daca nu sa incerce ceara! laughing

9 răspunsuri:
| Avatar001 a răspuns:

Nui nici o problema asa se intimpla la mai multi

| TomJerry a răspuns:

E iritatie de la ras.O crema cu aloe vera sau ceva crema hidratanta.Am inteles ca si Cutaden e bun.Bafta!

| gigel68 a răspuns:

Lasa lama, poate te castrezi din greseala. happy
cumpara-ti un aparat de tuns de ala ieftin. si te tunzi fara gratar o data la 3-4 saptamani, e destul.

| RyugaHideki a răspuns:

Foloseste un aparat gen cum este cel care il folosesc frizerii. Asa cum a spus si BebeBubuu ...Lama nu este tocmai buna. Poti de asemenea sa folosesti si o foarfeca happy Cand te frizezi nu dai tot parul jos nu?big grin

| Gizăz a răspuns:

Te-ai iritat. Dacă nu te razi cum trebuie, cu ce trebuie și/sau nu te igienizezi bine acolo după ce te-ai ras așa se întâmplă.
În altă ordine de idei, nu mai generaliza. Nu toți adolescenții se rad; eu unul nu am făcut-o în adolescență și nu o voi face niciodată. Un tuns scurt spre foarte scurt da, practic mereu. Asta cu rasul mi se pare o prostie notorie.

| GeorgiavonPutzifer a răspuns:

Da, sunt normale... si cred ca fiecarei persoane ce se rade acolo ii apar. happy
Incearca altceva...
Lama nu este tocmai buna pentru "comoara" tabatting eyelashes

| GeorgiavonPutzifer a răspuns (pentru GeorgiavonPutzifer):

Eventual ai putea incerca sa te dai cu niste Bepanthen...

| OmSimplu explică:

Ok, multumesc de raspunsuri.
oricum... dupa ce m`am dat cu nidoflor vreo saptamana. pare ca s`a raspandit iritarea.
si.da, folosesc big`u (x_x)
am crezut ca sufar de vreo boala...
inca o data multumesc de raspunsuri