| Ex3MpL3 a întrebat:

Hei. De cateva zile mi au aparut pe fata niste bubite mici, putin rosii mai aspre in numar destul de mare, ca o iritatie, sau ca niste cosuri mici thinking

Aveti idee ce poate fi, si cum sa o tratez?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Poate fi o alergie.
Aplică cremă de gălbenele și o pastiluță de Claritine.
Pa, pa.

| teateateita a răspuns:

Buna! am avut si eu aceeasi problema, am consultat o cosmeticiana si mi-a dat o crema foarte buna... daca nu pot apela la un specialist, cel mai bine este sa te speli des pe fata, fara sapun! cat de des poti! sper sa iti treaca!

| Ex3MpL3 explică (pentru teateateita):

Ce crema ai folosit?

| teateateita a răspuns (pentru Ex3MpL3):

Hmmm... in niciun caz nu incerca prostii ca nivea si dove... iti ingrasa tenul!
este o crema pe baza de cirese... imi pare rau, cu asta nu te pot ajuta pentru ca era facuta de ea si habar nu am reteta.sad dar eu cred ca iti vei reveni. big grin cati ani ai?