| liviunm a întrebat:

Bună ziua, care este cauza de îmi apar coșuri mărunte după gat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Zona gâtului, cefei, este o zonă bine vascularizată.
Coșurile apar ca o descărcare a toxinelor din zonă.
Asta trebuie să fie cauza.

| Andreeush a răspuns:

Probabil ai făcut o simplă alergie.

| QElenaBoghiu a răspuns:

Transpirația rolling on the floor chiar și iritația. Uni deja se duc la nu stiu ce boală.rolling on the floor
Dai cu niște Alfie de galbenele dacă nu își dispare în scurt timp, consulta un medic

| elcosmin a răspuns:

Sebum/varsta adolescentei

| liviunm explică (pentru elcosmin):

Am 26 ani

| elcosmin a răspuns (pentru liviunm):

In clasa a 8-a (acum sunt a 12-a) aveam si eu problème cu coșurile. Am fost la dermatolog si mi-a prescris niste pastile numite doxiciclina. Am luat doua luni dupa care m-am oprit. Vreau sa zic ca de atunci mi-au aparut foarte putine, cam 1-2. Vezi ca acest medicament folosit necorespunzator afecteaza viata sexuala. Nu abuza de doxiciclina. Uita te pe prospect. Sa ne anunti daca iti trece! Sanatate multa!

| DanyDav a răspuns:

Foarte putin probabil, hormonala, depinde ce varsta ai.
Parerea me este ca nu ar strica sa mergi la medic.