Întrebare recomandată | takamura a întrebat:

Ce alimente refac globulele rosii, va rog?
Daca se poate, si din categoria "fara carne", va rog pentru ca nu pot manca carne. Foarte, foarte greu imi e sa mananc carne.
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| tiza1 a răspuns:

Sfecla rosie cruda, vinul rosu natural.

1 răspuns:
| Alyra a răspuns:

Sfecla;
legumele verzi precum: spanacul, telina, broccoli, varza, conopida, salata verde;
fructe precum: caisele, merele, strugurii, prunele si smochinele uscate;
fructele de pădure;
migdalele;
etc.