| DarksidersFTW a întrebat:

cu câteva zile in urma m-a luat o durere in partea stânga chiar sub coaste după ce am mâncat. Țin sa spun ca am băut o bere pe stomacul gol, si ce am mâncat a fost cu ketchup iute. Ma durea in timp ce mâncăm si după. Ieri ma durea si mi s-a făcut si greata. V-a spun ca am un obicei prost de a mânca si bea (suc etc. ) in același timp. Am 14 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Renunta la meniul combinat care il faci mai ales cu bautura altfel risti sa ai dureri toata viata ta si medicamentele te tin la marja de durere.

5 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
http://www.tratament-dureri.ro/dureri/dureri-sub-coaste.php
Daca durerea persista, nu ezita sa ceri parerea medicului de familie.
Chiar daca pe moment trece, ar fi indicat sa iti faci un mic control de rutina
O zi frumoasa sa ai:)

| ChrissD a răspuns:

Pai incerca sa renunti sa mai bei suc in timp ce mananci pentru ca nici un medicamant nu iti poate face bine.

| cristimihailov a răspuns:

Ti-a trecut durerea?

| DarksidersFTW explică (pentru cristimihailov):

Da, dar acum ma simt ciudat si ma doare capul, țin sa spun ca am mâncat.

| cristimihailov a răspuns (pentru DarksidersFTW):

Scuza-ma, dar nu pricep.

De ce nu mergi la doctor pentru niste investigatii generale?

Crezi ca trec toate de la sine?