| MitzaMihaii1997 a întrebat:

sa va spun ce s-a intamplat. Vecina mea a facut o pomana si pe la felul 3 a pus varza cu ardei iute, am mancat 2 ardei de aia iar seara, pe la 22 am baut un pahar de bere, berea se chema ursus dar nu cred ca mi-a prins bine deoarece era foarte amara + am baut in sila. Urmatoarea zi m-am simtit destul de rau, diaree calumea (gen faci "caca" ca lava) + am vomitat dimineata.Toata ziua m-am simtit asa, am luat 2 pastile de furazolidon deoarece prima cred ca am vomitat-o iar apoi am asteptat. Urmatoarea zi(luni) m-am simtit normal, nu aveam stari de voma, dar, cred ca s-a dereglat ceva, deoarece, de obicei eu mancam cand ma durea stomacu, adica cand mi-era mai foame.Acum, nu mai simt acea durere, n-am stat chiar mult sa vad daca o mai simt dar eu cred ca s-a intamplat ceva.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E normal ca 2-3 saptamani dupa o toxiinfectie alimentara sa ai pofta de mancare mai scazuta sau absenta, sa mananci mai putin, cu ceva dificultati, sa nu simti foame. O sa-ti treaca cu un regim alimentar sanatos.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Berea e de rahat.nu mai bea decat la sticla, si vezi termenul de garantie.nu la pet, nu la doza.la sticla.si nu la orice mancare.vinul alb.la peste,vinul rosu, la friptura, gratar, berea la gratar, mici,. dupa cum iti prieste mai bine.omul este propriul lui doctor daca se cunoaste bine.

Răspuns utilizator avertizat