| anonim_4396 a întrebat:

daca din greșeală mi-am rupt cuticula când eram pe drum si a curs puțin sânge e posibil sa ma fi infectat cu ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Posibil sa ai o reactie locala, sa se inflameze si eventual sa te doara, dar nu e ceva grav. Da-te cu betadina si spala-te bine.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Nu, sunt sanse mici sa se infecteze asa repede.

| zuzaaaaa a răspuns:

Daca erai încălțată cu adidași sau nu știu, e puțin probabil.
totuși, pune niste "spirt" acolo.

| XZX213 a răspuns (pentru zuzaaaaa):

Eu ma refeream la mână

| zuzaaaaa a răspuns (pentru XZX213):

Aah. păi oricum, n-avea cum să se infecteze big grin

| Allexandra13 a răspuns:

Nu, nu se infecteaza prea repede. Eu mai de mult mi le taiam si curgea sange si nu aveam nimic, dar acum nu le mai tai, e mult mai sanatos pentru unghie