| andrei543543 a întrebat:

De 4 zile ma doare sub burta in primele 2 zile imi venea sa vomit uneori in partea dreapta alteori in partea stanga mai mult ma doare in partea dreapta cand stau intins in pat sau rareori pe scaun dar cand fug, sar sau ma apas acolo nu ma doare.Ce credeti ca am?

Am 13 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| CleopatraElena a răspuns:

Oh,doamne,e ceva destul de serios! Organizmul tau, a produs un fel de calcar, cum e la masina de spalat! Acesta s-a depus pe indigestia care dizolva, si de aceea iti vine sa vomiti, sau cine stie ai vomitat deja.Nu te doare cand alergi sau cand stai pe scaun,etc.(rareori) nu te doare fiindca organizmul tau se curata,iar cateodata,nu reuseste. Eu propun sa te duci la o consultatie. Nu o sa ti se intample nimic,dar probabil va trebui sa bei multe lichide,sa mannaci cat mai des legume si fructe, si sa incerci sa te duci la baie si sa produci urina. Daca ti se pare ca ai fost la baie de prea multe ori, stai linistit! Organizmul tau, se curata! Daca ce ti-am spus eu va functiona, atunci inseamna ca acel calcar a disparut! Iti urez insanatosire grabnica!

| andrei543543 explică (pentru CleopatraElena):

Iti multumesc foarte mult.Sa merg la doctoru de familie sau la chirurg?

| CleopatraElena a răspuns (pentru andrei543543):

Ar fii bine, sa te duci la Doctorul de familie. Daca acesta spune ca e nevoie de chirurgie, nu faci operatia la el! Te duci la un chirurg profesionis neaparat!

| Edyshk2013 a răspuns:

Aceeasi problema o am si eu de 5 zile incoace, arsuri la stomac intepaturi foame in partea stanga jos... Ziua nu ma doare asa tare, dar noaptea...