| RadulescuMarian a întrebat:

De o săptămână ma doare abdomenul, m-a durut si in partea dreapta am crezut ca este apendicită. In primele 3 zile dacă mergeam mai mult de 1 km începea să ma doare foarte tare abdomenul (cred ca este vorba de colon), cand beau apa putin mai multa incepe sa ma doara in stanga. Cand ma apas in dreapta jos ghiortaie si se simte ca un sac plin de nisip. In primele zile de la durere nu am iesit la baie vreo 3-4 zile si cand mergeam nu puteam face. Primul scaun de la începerea durerilor a fost unul cu mucus, nu am observat sangerari. Cand imi venea câteodată sa ma eliberez si ajungeam pe toaleta nu puteam face. Ma simt si slăbit, lipsa de forță. Vreau sa mentionez ca am 16 ani si imi este frica. Din cate am citit pe net am majoritatea simtomelor de cancer de colon.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Andreeush a răspuns:

Nu mai presupune din ce citești pe internet.
Du-te la medicul de familie să te examineze, eventual poți să faci niște analize de laborator.