| KarmenCarmen a întrebat:

Bună ziua! De 8 luni ma confrunt cu o durere la picior stâng, durerea începe de la gamba pana sus spre fesa și pana la coloana. Simt o amorțeală, durere în același timp. Fac efort destul de mult stau în picioare... care este cauza? Curând am sa merg la un Rmn. Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Https://www.medicover.ro/......,960,n,295
Nu poti sa mergi sa faci RMN fara un diagnostic dat de un medic +trimitere [ chit ca faci RMN cu banii jos nu decontat ].
Mergi la medicul de familie, spune-i simptomele, stilul tau de viata, meseria si vede el unde iti da trimitere sau ce investigatii trebuie sa faci.

| RonaldoGOAT a răspuns:

Sugerez sa mergi la un kinetoterapeut, el te va lamuri in plus costa mai putin decat un rmn