| stefistefi1 a întrebat:

De când eram mică am purtat numai cercei de aur, însă acum m-am gândit sa fac o schimbare și mi-am pus in urechi o pereche de cercei normali. Gaura urechii a inceput sa se infecteze iar urechea ma doare rău la atingere. Ce as putea face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| DavidoffUser a răspuns:

Buna! Ai putea sa de duci la doctorul de familie sa explici situatia si te va indruma corespunzator sau sa vorbesti cu mama ta care are mai multa experienta decat noi in purtarea diferitelor materiale in urechi si stie sigur ce e de facut in aceste situatii.

| eminescuhipiot a răspuns:

In primul rand sa nu mai porti cercei "normali", doar aur, argint sau medicinali. In caz contrat infectia va reaparea. Si un farmacist iti poate recomanda ceva pentru ureche.