| Kennysa a întrebat:

Salut de cateva zile mi-am pus cercei(aveam gauri in urechi de cand eram mica)dar nu am vrut sa port, azi am observat ca in spatele urechii stangi mi se formeaza niste coji si azi mi-am dat ambii cercei jos ca ma dureau urechile si din urechea stanga(din gaura de cercel a urechii stangi imi crge sange si ma si mananca ce sa fac? va rog ajutati-ma funda si voturi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| katy a răspuns:

Asa am patit si eu, se dezbarna urechea la spate. faci alergie.eu de cand am patit asa m-am fortat sa mai port ceva timpc ercei dar fara rezultat.am renuntat la ei si nu port nici in ziua de azi

1 răspuns:
| dianka111 a răspuns:

Nui nimic grav la mine la fel s-a intamplat. unge urechea cu crem de miini de fat n-are importanta.principalul sa se inmoaie urechea.lasa vreo 2 zile sa treaca urechia si apoi puneti cercelu.desigur ca te va mai durea un pic dar o sa treaca rep[ede. funda?