| Aurelian122 a întrebat:

Am o problema. Astazi pe la o anumita ora am simtit ca raman fara aer,adica oricat de mult aer luam in plamani, simteam ca nu era de ajuns.Iar de atunci tot simt o apasare in piept insotita cu mici intepaturi cateodata.Au inceput si niste furnicaturi in palme/degete, mai ales la bratul stang si putin din partea stanga a falcii.Dar furnicaturile trec si apar.Doar ca senzatia ca as ramane fara aer si intepaturile in piept ma cam incearca.Tin minte ca parca am mai patit asta acum mult timp si au trecut.Dar astazi m-a tinut toata ziua din acel moment. Precizez ca am 18 ani. Putin ajutor va rog? Inainte sa merg pe la vreun medic.Stiti ceva despre asta? Ce ar putea sa insemne? Probleme cu inima? Spasmofilie? Doar ca spasmofilia am inteles ca e frecventa mai mult la fete/femei.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| 17Ioana a răspuns:

Cred ca este o problema cu inima/circulatia. Mergi mai repede la un medic sa-ti faca un ekg, daca mergi in timp util poate sa vada ce a fost cu acel episod, ce s-a intamplat

| Aurelian122 explică (pentru 17Ioana):

Precizez ca astazi am avut si frisoane.

| 17Ioana a răspuns (pentru Aurelian122):

Mergi mai repede la doctor, nu este ok.
sanatate multa

| Aurelian122 explică:

Acum ma simt mai bine, fara sa merg la doctor, dar totusi mai astept niste raspunsuri. Oameni care au mai patit si imi pot da mai multe informatii despre asta.Multumesc oricum 17Ioana.

| Aurelian122 explică:

De fapt, imi retrag cuvintele, iar a inceput sa ma doara in partea stanga a toracelui, am mainile si picioarele reci, respir nu cu foarte mare usurinta si au revenit si intepaturile in mana stanga. Am observat ca se intampla asta doar cand stau degeaba. Daca fac ceva miscare sau depun putin efort fizic, se amelioreaza simptomele.Dar doar in acel moment.