| anonim_4396 a întrebat:

de cativa ani sunt foarte agitat nervos nu pot sa ma controlez chiar vorbesc urat cu oameni si ei nu merita, daca apare o mica problema deja sunt agitat nu pot sa gandesc trebuie o ora sa linistesc, ce pot sa fac?
multumesc vasile

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Gandeste mai mult inainte de ati da drumul la gura, eventual numara in gand pana la 10.
In orice caz este bine sa consulti un medic psiholog. Sanatate si numai bine!

| MusicisMusic a răspuns:

E ciudat... poti fi hiperactiv. Daca esti elev incearca sa mergi la consilierul/psihologul scolii sau daca nu la un cabinet

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ia-ti calmante inainte sa vb cu lumea