| RobertG101 a întrebat:

De mult timp ma simt foarte obosit si nu fac cine stie ce activitati, chiar dorm suficient noaptea iar dimineata ma scol mai mult obosit. M-am gandit ca maine sa ma duc la medicul de familie sa vad ce am. E bine sa procedez asa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Procedezi foarte bine, cum zice cineva mai sus, oboseala poate sa fie data de nenumarati factori, de la alimentatie pana la apnee in somn. Trebuie facute investigatii si analize si apoi o sa se descopere si cauza care iti provoaca oboseala asta.
Multa sanatate.

| Fumiko a răspuns:

Nu cumva esti deshidratat? Aceasta simptoma se fla la deshidratare, pneumonie...Eusunt deshidratata si sunt mai tot timpul obosita di cauza asta, iar cand am avut pneumonie la fel.Mai spune-mi nuste simptome.

Răspuns utilizator avertizat
| Fumiko a răspuns (pentru RobertG101):

Ai buzele crapate, sau uscate, pielea la fel, uscata si ti se crapa repede?

Răspuns utilizator avertizat
| Fumiko a răspuns (pentru RobertG101):

Http://m.csid.ro/......-11289263/
Intra aici poate te incadrezi si tu inuna din ele, dar oricum mergi la medicul tau de familie, e mult mai sigur asa.Insanatosire rapida.

| Psychothic a răspuns:

Banuiesc ca ai de ceva timp aceste probleme,mergi cat mai repede la medic ca sa primesti un diagnostic sa stii ce ai de facut! Chiar daca aceasta problema se poate sa fie din cauza alimentatiei precare,stresului, deshidratarea, unele boli, in orice caz exista o multitudine de variante, de aceea iti recomand sa mergi la medic sa aflii despre ce este vorba! Numai bine!

| onceuponatime77 a răspuns:

Eu am problemele astea de mica si am descoperit ca am anemie de gradul 4, acum ma duc la analize sa ma pot trata