| anonim12213 a întrebat:

De o luna, poate mai mult mi-au aparut niste bubite mici albe sub capul penisului iar pe partile laterale pielea este zbarcita si uscata oarecum.
Mentionez ca am 16 ani si nu am avut act sexual cu sau fara prezervativ.
Ma cam sperie si am o jena de a ma duce la doctor.
A mai avut cineva?
Sunt disperat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| christall a răspuns:

De ce sa fii disperat? Mergi fara probleme la medic. Ce? Ei nu sunt tot ca noi? Si lor li se intampla. O sa te simti mult mai linistit, sigur nu e nimic grav.

| anonim12213 explică (pentru christall):

Da-mi un mesaj privat si spune-mi cum ai scapat

| raducutu123 a răspuns:

Am pățit si eu... Sunt doar niste bubițe inofensive care apar după epilare/radere sau după igiena necorespunzătoare. De aceea si pielea uscata. Ele vor trece cu timpul, dar trebuie sa te speli foarte des, 1-2 / zi, așa ca nu te îngrijora. Sper ca te-am ajutat. Funda?

| anonim12213 explică (pentru raducutu123):

Fac dus de 2-3 ori pe zi. Eu unu nu cred ca epilarea are treaba cu ce am spus eu. Oricum, multumesc pentru raspuns.