| Ioana01019 a întrebat:

Buna seara! Am și eu o întrebare. De câteva zile ma doare in partea dreapta inferioară a abdomenului. La ovarul drept. Ma doare cam de 4-5 zile. In urma cu o săptămâna am avut primul contact sexual. Poate fi de la acesta? Sau poate o fi o răceala?

Răspuns Câştigător
| Robert2526 a răspuns:

Nu esti nici insarcinata si nici nu doare de la sex. O sa-ti apara menstruatia zilele acestea si o sa treaca si durerea de la ovar.

16 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Poate ai apendicită. Se cam confundă durerea.

| Violleta2022 a răspuns:

Cel mai probabil este o boala cu trasnmitere sexuala.

| AliGab a răspuns:

Esti sigura ca este overul drept? Sa nu fie vreo apendicita... spune-le parintilor sa te duca sa faci o ecografie abdominala

| Ioana01019 explică (pentru AliGab):

Ce alte simptome ar fi la apendicita? simt ceva umflat in partea dreapta, nu stiu dacă e exact ovarul

| AliGab a răspuns (pentru Ioana01019):

Ar mai fi greata si senzatia de satietate mai tot timpul...ai mare grija

| blackann a răspuns:

Mergi la medic, s-ar putea sa nu fie nimic.
durerile la ovare mai apar si asa fara sa fie nimic grav, poate esti la ovulatie.
ce generatii vin...

nu te mai lua dupa toti de pe TPU, mai ales violetta. rolling on the floor
si protejeaza-te, nu mai fi tampita.

| GeorgeCazan a răspuns:

Poate fi o răceală, poate fi și o STD. Te-ai protejat?

| Ioana01019 explică (pentru GeorgeCazan):

Nu

| GeorgeCazan a răspuns (pentru Ioana01019):

Nașpa situatie, dar nu dispera. Mergi la medic. Sper sa nu fie nimic grav.

| Ioana01019 explică (pentru GeorgeCazan):

Totuși se poate fi o sarcina extrauterina? pot sa îți dau mesaj in privat?

| GeorgeCazan a răspuns (pentru Ioana01019):

Sarcina extrauterina și sa te și doară numai după o săptămână, zic ca este exclus. Vad ca ai scris ca durerea a început la 2-3 după ce ai făcut sex, deci mult prea repede pentru ca sa gie de la o eventuala sarcina. Poți sa-mi dai și mesaj în privat, dar cel mai bine ar fi să răspundă și colegele de site; eu sunt barbat și deși știu câte ceva despre aparatul reproducător feminin, o femeie cred ca știe mult mai multe.

| Ioana01019 explică (pentru GeorgeCazan):

Ok. mulțumesc frumos!

| Alexandru3131 a răspuns:

Si pe noi ne doare fix undeva de problema ta laughing

| Ioana01019 explică (pentru Alexandru3131):

Pentru asta e creata aplicația imbecilule

| Alexandru3131 a răspuns (pentru Ioana01019):

Stii cine e imbecil? Exact, cel care a bagat drugul in m... Mai bine isi dadea drumul intr-un servetel. laughing

| Lambruzau a răspuns:

Esti fericita ca ai facut sex pentru prima oara! Bravoooooo
Ne si intrebi daca o fi din cauza asta, chestia cu durerea e secundara.
Bravo, draguto, ne ai anuntat "wowoo, wow sex". Hai, ca te descurci tu si cu ovarul drept, iti mai spune o desteapta ca poate ai sarcina extrauterina si zau te doare dupa o saptamana.Ha ha ha
Intreba -ti prietenele, vecinii, ca e greu sa mergi la o farmacie, doctor si in primul rand sa o intrebi pe mama ta!