| RoxannaI a întrebat:

Mi s-a dat diagnostic nevralgie intercostala, am avut dureri in partea dreapta toracica si uneori respiratie ingreunata. Am fost si la cardiologie este totul in regula,radiografie la plamani,la fel,totul ok,apoi am ajuns la tomograf toracic si coloana, totul este ok.Analizele mi-au iesit bune. Dar de ce aceasta senzatie de apasare toracica si respiratie ingreunata uneori? A mai intalnit cineva asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Iote a răspuns:

Te-ai lovit? Ai racit?
Inainte erau niste investigatii la respiratie. Nu stiu cum se numeau, dar suflai intr-un tub, ceva de genul asta. Acum, medicii se multumesc cu niste ecografii pe care nici nu stiu sa le interpreteze.

| gogu220 a răspuns:

Daca zici ca nu te-ai lovit de curand atunci mergi la un masaj, dar spune-i ca te doare. E posibil sa ai un carcel la un muschi. Ori ai stat in curent, ori ai dormit stramb.
Eu cand patesc asa ma duc la un SPA unde imi ia cu mâna.