| RoxyRoxana99 a întrebat:

De un an imi tot apar niste bubite purulente pe labii, care imi provoacă mancarime, unele dintre ele sunt foarte tari, din altele iese un puroi galben. Ce inseamna asta? Ce probleme am? Imi e frica sa merg la ginecolog, pentru ca sunt virgina.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Apreciat de Editori
| minrest a răspuns:

Nu prea vad de ce o fata virgina s-ar teme sa mearga la ginecolog. Ginecologul nu lezeaza himenul in nici un fel, principala lui grija este sa lase himenul intact. Ginecologul nu se excita pe seama pacientilor, el nu e un pervers nebun incapabil, ci un medic foarte calificat. Ginecologul nu rade de pacienti, lui nu ii pasa ca una are clitul mare, alta are labiile foarte diferite ca marime, el vede doar problema medicala. Asa ca mergi la medic fara frica.

5 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

De un an de zile ai chestia asta si NU te-ai dus la un medic? Oi fi tu virgina, dar, sincer, cred ca si creierul iti este virgin.

| CuriousStuff a răspuns:

Acolo e o infectie extrem de urata care trebuie tratata. De atat timp putea sa se agraveze foarte tare, o infectie care "urca" poate sa iti provoace sterilitate, sa nu mai poti face copii niciodata. Asa ca fuga la ginecolog urgent.
Cum ti s-a spus si mai sus, ginecologul e un profesionist care te priveste doar prin ochii unui medic. Si crede-ma ca deja a vazut atatea femei goale ca si sa fi fost un pic mai "curios" la inceput, deja i s-a acrit, asa ca mergi fara frica sau rusina. In legatura cu virginitatea, ginecologul nu o sa te dezvirgineze si un himne rupt nu inseamna ca nu mai esti virgina, la fel cum un himen intact nu inseamna ca esti virgina. Asa ca orice ar face medicul acolo nu o sa-ti schimbe acest "statut".

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Pe labiile mici sau labiile mari?

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru RoxyRoxana99):

Alea mari sunt alea de culoarea pielii, nu alea de culoarea fleicii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.

| BB4Eva a răspuns:

Du-te la ginecolog! Nu conteaza ca esti virgina. Trebuie sa fie o iritatie, dar iti va da un tratament si va trece. happy