| kanajambe a întrebat:

Am niste bubite albe ca niste puncte pe labii, care sunt mai evidente cand se intinde pielea. Sunt normale? precizez sunt virgina

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Este posibil sa fie puncte Fordyce,nimic grav,doar inestetic, sa zicem.
Aceste puncte apar atat la femei, cat si la barbati si reprezinta glande sebacee pe piele si nu in foliculii de par, adica intr-un loc gresit, anormal. Totusi, acest lucru nu se asociaza cu nici o boala sau afectiune de sanatate.
Medicii dermatologi o amintesc doar ca pe o grija cosmetica, persoanele care au puncte Fordyce nu se simt intotdeauna confortabil cu felul in care arata.
Dar e doar o banuiala, o presupunere, drept pentru care te rog foarte mult sa mergi la medic, nu poti fi diagnosticata aici!

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este bine să te vadă un dermatolog.
Pa, pa.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
de ce nu ceri parerea unui medic ginecolog? mai ales ca nu ai de ce sa te temi...ai zis ca esti virgina.
asa ca, cel mai indicat e sfatul medicului.te poti spala cu ceai de musetel/de galbenele.
O zi frumoasa sa aihappy

| RAY a răspuns:

Du-te la ginecolog

| Hαppiηеss a răspuns:

Nu prea sunt normale din cate stiu eu.
Consulta un medic ginecolog!