| ReTz a întrebat:

de vineri am o problema cu gatul, posibil infectie, iar de duminica a inceput sa ma ia si cu ameteli de cap, si acum sunt foarte ametit... orice face sunt ametit, tin sa precizez ca de mancat nu prea am mancat...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Danysan a răspuns:

Mananca si ia ceva suplimente de Calciu.E grava treaba daca ai ajuns sa iti pierzi echilibru pentru o alimentatie precara.Gandeste-te la tine si la ce boli poti provoca indirect daca nu te alimentezi -Tine minte o boala sau o infectie mai mica poate sa lupte Organismu cu ea atata vreme cat e alimentat apoi nu mai are ce face. Pune mana si baga la stomac!

| Kriss96 a răspuns:

Pai eu zic sa pui mana sa mananci! Nu incepe cu "nu am timp" sau "vreau sa ma mentin in forma". Sa ajungi sa ametesti de la nemancat e grav. Mai e un pic pana lesini. Si trateaza infectia aia. Du-te la o farmacie si cere ceva. Eu de cate ori am avut o nelamurire sau nu stiam ceva, ma duceam si intrebam o farmacista. Ele se pricep si iti recomanda cel mai bine ce ti-ar trebui.

| ReTz explică:

Cum pot scapa de o anemie?

| DarkOfNight a răspuns:

Esti aneminc, mananca si nu fuma in cazul de fumezi!