| Bro4555 a întrebat:

De vreo 3 zile am o stare foarte ciudata, parca nu sunt in corpul meu, si parca am mintea blocata, ma simt molesit si slabit, ies afara la aer, mananc 3 mese pe zi, dorm undeva la 8-9 ore pe seara. deci problema este in alta parte, ma gandesc ca poate am un soc de anxietate, fiindca peste cateva zile trebuie sa ma operez si am fost cu psihicul la pamant atunci cand am aflat, acum nu ma mai gandesc la asta asa mult, nu stiu cum sa explic, uneori am momente de o secunda in care parca nu stiu ce e cu mine, parca ma pierd. uneori sunt putin mai bine insa alteori chiar si cand ma uit in jos am stati de "pierdere". Nu pot merge la medic, acum sunt ocupat cu acea operatie si nici posibilitate financiara nu am pentru a merge la un medic pentru problema asta, am incercat sa mananc zahar fiindca am crezut ca e tensiunea si parca ma simt putin mai stapan pe mine dar tot nu e ok, e ca si cum as avea o stare de oboseala, insa eu nu sunt obosit deloc doar mental. va rog frumos, daca stiti ce as putea sa fac sa imi mai revin v-as fi recunoscator.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Uchia a răspuns:

Hmm śar putea sa fi suferit un soc cand ai auzit ca te vei opera, sau esti racit/bolnav (mie mi se intampla sa fiu molesit si slab cand sunt racit) poate ai loat un virus? sau pur si simplu ai o reactie alergica sau ceva de genu de la pastile/mancare sau ar trebui sa mai lasi pc(adica metin2) si sa socializezi sau consulta un psiholog

| Bro4555 explică (pentru Uchia):

Nu mai joc metin de ceva timp, dar m-a amuzat rau raspunsul laughing

5 răspunsuri:
| costis a răspuns:

Cauze: lipsa de miscare (oxigenare), viroza, alimentatie.

| Evolution a răspuns:

Cred ca ai nevoie de un ajutor de la un psiholog pentru ca te'a afectat psihic ca va trebui sa faci operatie si acum ai ramas cu "sechele" ca sa spun asa laughing.
Incearca sa stai prin aproprierea familiei in aceasta perioada ( parinti, verisori, unchi etc. ). Vorbeste deschis cu ei. Incearca sa nu te inchizi in tine. Gaseste alte activitati ( sport, filme, documentare etc). Exista si forumuri daca cauti pe google unde poti cere sfatul unui psiholog.
Sfatul meu este sa nu te inchizi in tine, sa accepti si sa tratezi situatia barbateste si peste 5 ani sa razi de aceasta situatie happy.
Sper ca te'am ajutat, vorbele nu prea ajuta mult, totul depinde de tine in mare parte.
Succes!

| Donsavas a răspuns:

Esti afectat psihic. O sa treaca. Scapi si de operație. Anxietatea o vor elimina înainte să fi anesteziat, deci chiar si de crezi ca ti e frica, nu vei putea simti frica. Parerea mea este ca ar trebui să vezi un psihiatru dacă rămâi anxios si dupa operatie. Consultatiile sunt gratuite cand esti asigurat.

| seularts a răspuns:

Esti Disociat! E o situatie care se poate agrava daca nu iti intelegi sursa care iti provoaca compulsiv starea. Partea buna: e remediabila starea ta, dar va trebui sa ai rabdare cu tine insati!