| GrepolisKing a întrebat:

..
De vreo cateva zile (7 mai exact) am niste probleme
Tusesc foarte rau (dar nu des) si nu pot lua guri de aer (exemplu sa casc sau ceva) pentru ca ma gadila foarte tare pe gat
Dau fundita

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la medic, ala stie ce ai, nu noi.

| Violleta2022 a răspuns:

Miere de albine ametecata cu zeama de lamaie de mai multe ori pe zi, practic d efiecare data cand simti ca te manaca gatul, iei o lingurita cu miere si lamaie amestecata.
Evita sa bei ceai fierbinte sau rece, doar ceai caldut este recomandat cand ai asemenea probleme cu gatul.

| Necsa_Dorina_1992 a răspuns:

Mesteca propolis si bea ceai de ceapa cu coaja cu tot. Iti trece garantat.