| KerryL a întrebat:

De vreo luna am tot timpul nasul si pometii rosii cu niste vene de sange mici sparte iar pe piept am vazut ca au aparut ca niste puncte de sange va rog daca stiti care ar fi cauza.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Fie te expui excesiv la soare (desi iarna nu prea vad cum), fie iei ceva tratamente care sa favorizeze asta (gen hormoni, etc). Ar fi bine sa merhi la medicul de familie pentru niste analize hepatice, aceste vase putand fi si semnul unei probleme a ficatului

| cristina6713 a răspuns:

Se poate pe sistem nervos sa faci asta.Bafta!

| Mdea721 a răspuns:

Nu este de gluma! Lasa internetul si du-te cat poti de repede la doctor!

| cami23 a răspuns:

Mergi la un medic cat poti de repede nu lua medicamente daca nu sunt prescrise de medic si nu-ti fie teama de medici

| KerryL explică:

Am fost la doctor si mi-a dat o crema care sa o aplic in locul unde am aceste vene dar n mi-a zis cauza si vad ca nu se amelioreaza nimic cu crema aceea...