| smaly a întrebat:

Deci sunt baiat. Am fost depistat cu cadidoza genitala si bucala dupa un tratament si o dieta de 10 zile dieta de 18 zile o tin. Pai boala doar sa ameliorat ma simt mai bine si atita. Ma duc la consult acu dupa tratament si dermatovenerologu imi mai da niste tablete si un gel în zona genitala timp de 7 zile. Si imi spune sa nu maninc iute, sărat, piperat doar mîncare simplă orez si hrisca alimene pentr dieta. Pai pentru candidoa se recomanda mult USTUROI si nu inteleg ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| CuriousStuff a răspuns:

Leacurile "babesti" pot sa interfereze cu medicamentele moderne, asa ca daca medicul ti-a zis fara usturoi, chiar daca ai citit tu undeva ca usturoiul e bun, nu-l manca pana nu te vindeci, apoi mananca cat vrei.