| Secretkkk a întrebat:

Vreu sa slabesc, vreau cam 30 de kg in vreo 4-5 luni, poate 6... tin dieta cu apa plata, si plus maninc numai mincare fara multe calorii cum ar fi: salat de varza, mere, hrisca, casha, margarina ( in loc de unt), piine neagra(da doar dimineata) si m-am apucat de abdomene (mai multe tipuri de abdomene) fac cam 35, si inca citeva exercitii pentru coapse si talie...cum credeti e posibil sa slabesc asa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| PinkPanther a răspuns:

Nu incerca dietele "minune", de infometare care iti priveaza corpul de nutrienti. O sa slabesti cu ele, poate chiar mult, poate cat vrei...dar dupa o sa pui la loc cat ai slabit plus inca cateva kg in plus.

| EaEmma a răspuns:

Ar trebuie sa urmezi sfatul unui utritionist daca vrei sa slabesti asa mult.e sanatatea ta in joc nu risca

| cyalexander a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa nu faci acest lucru, intrucat poti sa te imbolnavesti.Corpul tau nu primeste destule proteine.Eu zic sa urmezi consulti un medic, el te poate sfatui cel mai bine.