| Andreeaalexandra9124395498 a întrebat:

Buna ziua,deci surorii mele i s-a făcut rău pana sa ii facă mama baie și era sa vomite.A adus o in camera ei,ii e foarte somn,nu are pofta de mâncare,aseară a făcut și febra și cred ca și acum o sa facă, ii vom da antibiotic.Dar ce o fi asta, aseară a luat o somnul la 8 și s-a trezit noaptea la 2 ca ii e foame și a mâncat o jumate de banana.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca nu ati fost cu ea la medic de ce i-ati dat antibiotic? Fuga la medic.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Si medicul care i-a prescris antibioticele ce a zis ca are?

| haileewatson a răspuns:

Si la medic de ce nu o duceti? De ce ii dati antibiotic daca nu stiti ce are? Ai idee macar ce sunt antibioticele?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Boala lu' Calache.

| popescuhertz a răspuns:

S-ar putea ca sora dvs. sa aiba o infectie respiratorie sau o raceala. Durerile de cap, somnolenta, pierderea poftei de mancare si febra sunt simptome comune ale acestor afectiuni. Antibioticul poate ajuta daca infectia este cauzata de o bacterie, dar nu va fi eficient daca cauza este un virus. Este posibil ca surorii dvs. sa fi avut o reactie la medicament sau sa aiba o alta afectiune medicala, asa ca ar fi bine sa discutati cu un medic pentru a obtine un diagnostic precis si pentru a primi tratamentul adecvat. In orice caz, este important sa se odihneasca si sa consume lichide suficiente pentru a se recupera mai usor.

| Motherlode a răspuns:

Cel mai bine ar fi ca parintii tai sa consulte un medic, macar pe cel de familie. Probabil este o viroză sau cine stie.