| Anton0999 a întrebat:

Buna ziua! Dupa ce mama si-a facut vaccinul i-a crescut tensiunea. Normal o avea 11-12 tensiunea si acum o are 13 spre 14. Dar mai face uneori si aparatul figuri. Apare 13 dupa 12 si mereu diastola mai maricica. I-am luat si celalalta mana si dupa la fel. Odata 11 dupa 13 uneori si 14. De la ce sa fie? Sa fie de la vaccin?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| AlinTanase a răspuns:

Nu,nu cred că există astfel de efect advers. Cel mai grav ce s-ar fi putut întâmpla este paralizie parțială a feței ce este 1 la 1.000 de persoane deci poate este alta cauza creșterii tensiunii

| Anton0999 explică:

Da, poate s-a panicat de la durere de cap ca luase un antinevralgic sinus si nu ii trecuse. Poate si de la asta.