| cristianoronaldo007 a întrebat:

Am o problema... mama mea si simte rau si si-a luat tensiunea (cu aparatul de tensiune) si are pulsul mic... ce sa fac ca sa fie pulsul normal? va rog ajutati-ma!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| KUBY78 a răspuns:

Hmm incearca sa-i iei niste pastile sau du-o la spital poate fi grav

| cristianoronaldo007 explică (pentru KUBY78):

Am duso la spital si acum se simte mai bine happy Multumesc pentru raspusuri!

8 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Pai are probleme cu tensiunea? daca da, si-a luat pastilutele? fara un control medical nu poti face mare lucru..doar sa bea un pic de cafea.
O zi frumoasa si sanatate multa mameihappy

| cristimihailov a răspuns:

Are nevoie de un consult medical.
Cresterea tensiunii nu trebuie facuta fara supervizarea doctorului.

| pietrean a răspuns:

Scaderea tensiunii(daca pana acum nu a avut probleme cu tensiunea),poate fi din diverse cauze:stres puternic,deshidratare,lipsa magneziu,potasiu.
O vizita la medicul de familie,pentru o trimitere la un laborator de analize, sau daca este mai grav, chemata salvarea. Poate cadea din picioare, adica sa lesine, daca creierul nu este oxigenat corespunzator.

| Immortal69 a răspuns:

Cel mai bine sa mergi la medic....De multe ori aparatul da eroare.

| FreeOzy a răspuns:

Recomandat ar fi sa nu o stresati, sa o lasati in pace in caz contrar in care tensiunea e la fel mergi la un medic

| Gilca_Madalina_1975 a răspuns:

Nu ai ce face tu, Du-te la un doctor.

| Nobodyknowseverithing a răspuns:

Cat are pulsul? Pulsul mic atentioneaza o posibila oprire a inimii, Fugiti la spital!