| Dumitruionutz3 a întrebat:

Buna ziua! După o operație de hernie inghinala mai pot face MMA/BOX? Cam după cât timp?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu intreba pe aici! Doar un medic iti poate spune asta. In probleme medicale nu este de gluma.

| Violleta2022 a răspuns:

Doar un medic chirurg iti poate spune cu exactitate, dupa ce te opereaza, in functie de severitatea situatiei tale.

| Alexnix1 a răspuns:

Nu este recomandat sa mai faci. Daca totusi mai încerci, cel putin 4 luni.

| Alexnix1 a răspuns:

Daca continui sa faci e naspa rau pentru oase.

| Dumitruionutz3 explică (pentru Alexnix1):

Pentru care oase? Că hernia e intestin nu os

| Alexnix1 a răspuns (pentru Dumitruionutz3):

Off, auto-corect.
Am vrut sa scriu intestin.

| Dumitruionutz3 explică (pentru Alexnix1):

Și nu voi mai putea face niciodată?

| Alexnix1 a răspuns (pentru Dumitruionutz3):

Nu prea cred.
E bine sa te duci la un doctor de specialitate, cu siguranță va stii un raspuns concret.

| Dumitruionutz3 explică (pentru Alexnix1):

Ai avut hernie și știi sau așa crezi, că nu o sa mai pot face MMA?

| Alexnix1 a răspuns (pentru Dumitruionutz3):

Asa cred.
Am putine cunostinte medicale dar nu destule

| Dumitruionutz3 explică (pentru Alexnix1):

Ok, totuși după 6 luni cam totul revine la normal. Ce crezi?

| Alexnix1 a răspuns (pentru Dumitruionutz3):

Poate. Nu strica sa incerci.

| Dumitruionutz3 explică (pentru Alexnix1):

Dar dacă pune plasa acolo am înțeles că partea aceea e mult mai puternică și nu mai poate ieși pe acolo.Asa o fi?