| Spikeey a întrebat:

eu si prietena mea am avut contact sexual neprotejat,pe toata durata actului mi-a facut sex oral dupa care am penetrat-o o singura data, am scos-o afara si dupa 10 secunde am ejaculat,a trecut o zi de la contact,i-a venit stopul astazi(a doua zi,pentru ca e perioada ei din luna), e posibil sa ramana insarcinata? sa foloseasca pastila de a2a zi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu ai nici un motiv sa fii disperat. Nu ramane insarcinata 100%. Nu ii da Postinor sub nici o forma, fiindca nu are voie si nici tu nu ai pregatire pentru asta. Daca chiar vrei ceva mai mult decat parerile noastre, du-o maine la ginecolog.

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, n-a ramas insarcinata daca menstruatia a venit in ziua calculata. Pastila de a doua zi nu este permisa in perioada menstruatiei si oricum n-ar putea-o lua dupa ureche, ci numai daca i-o recomanda ginecologul (de aiai ii zice de a doua zi, ca sa aiba timp sa mearga la ginecolog)

| Spikeey explică (pentru Brigaela):

Sunt foarte disperat, credeti-ma, nu exista nici un risc ca sa ramana insarcinata? Am 18 ani si nu imi doresc urmasi inca de pe acum!

| Brigaela a răspuns (pentru Spikeey):

Nu ai nici un motiv sa fii disperat. Nu ramane insarcinata 100%. Nu ii da Postinor sub nici o forma, fiindca nu are voie si nici tu nu ai pregatire pentru asta. Daca chiar vrei ceva mai mult decat parerile noastre, du-o maine la ginecolog.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Să-i faci și tu sex oral, nu numai ea ție, da?
Ori este ceva reciproc ori este doar bătaiat ta de joc.
Nu i se spune "stop", ci ciclu menstrual.
Respect-o mai mult!
Nu este nicio sarcină, ovulația se încheiase cu câteva zile înainte.
Pa, pa.

| Swaitzy a răspuns (pentru Legiuitoarea):

L-ai certat parinteşte laughing

| Yhugato a răspuns (pentru Swaitzy):

Da.happy am vazut ca Leguitoare este un membru TPU extraordinar si experimentat.si cred ca a avut si experienta cu sexul oral reciproc laughing

Abh
| Abh a răspuns:

Poti sa stai linistit, de data asta nu va ramane gravida. Foloseste prezervativ datile viitoare, ca sa nu te mai stresezi ca acum.

| Spikeey explică (pentru Abh):

Va multumesc mult pentru raspunsuri, dar totusi, sa ia Postinor pentru orice eventualitate? Am citit prospectul si nicaieri nu spune ceva legat despre menstruatie...

| Abh a răspuns (pentru Spikeey):

Nu trebuie sa ia daca i-a venit menstruatia.

| Veme a răspuns:

Este posibil sa ramana insarcinata. Da-i Postinor!