| MihaiMotreanuMatei1823818 a întrebat:

Bună ziua fratele meu a primit o lovitura de picior destul de puternica în zona ochiului la impact a spus ca a văzut galben și vedea blurat acum a doua zi are o umflatura roșie între sprânceană și ochi are vârstă de 12 ani a spus ca nu mai simte nicio durere și vede perfect

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Nirvanaaa a răspuns:

Dacă vede bine, atunci ochiul nu a fost afectat. Umflatura e reacție locală după socul mecanic suferit. Ii va trece.

| nukeyly a răspuns:

Si care este intrebarea? Nu stim!, dar stim ca o sa-i treaca sau nu, sa pape morcovi si oua crude de prepelita ajuta la recuperare.

Bună ziua fratele meu a primit o lovitura de picior destul de puternica în zona ochiului la impact a spus ca a văzut galben și vedea blurat acum a doua zi are o umflatura roșie între sprânceană și ochi are vârstă de 12 ani a spus ca nu mai simte nicio durere și vede perfect

| MihaiMotreanuMatei1823818 explică (pentru nukeyly):

Dacă poate păți ceva grav sau o sa i treacă de la sine

| nukeyly a răspuns (pentru MihaiMotreanuMatei1823818):

O lovitura buna in cap se verifica cu tomografie de un specialist
> daca ai noroc trece fara bai
> sa nu apara efecte nedorite(gencheag sau tumoare fatala)
> sau dorite gen au devenit genii dupa incidente grave ex
https://www.youtube.com/watch?v=y0DPAoFUbkQ
7 People Who Became Geniuses After Brain Injury
https://www.youtube.com/watch?v=11z9aGw_iEs
Child Prodigy Paints Visions from God | SuperHuman Geniuses | Only Human