| Lorena08 a întrebat:

Ieri fost la doctor deoarece aveam o infectie la degetul stang de la picior si mi-a spus ca trebuie sa-mi scoata unghia pentru ca se incarnase si agravase si alta varianta nu mai ramasese disponibila.Mi-a curs foarte mult sange in prima zi, a trebuit sa-mi schimb pansamentul de la exterior(nu cel care era direct pe deget) de 3 ori in aceeasi dupamiaza altfel cand ma duceam la toaleta lasam dare de sange pe drum de la el.Astazi(a 2-a zi dupa scoaterea unghiei) mi l-a schimbat cineva acasa cu apa oxigenata si ce mai trebuie si m-a durut cumplit la scoaterea pansamentului desi a lucrat foarte usor si atent, am plans de durere, a curs sange dar nu a mai curs atat de mult.As vrea sa stiu cu aproximatie in cat timp de acum incolo se vor opri sangerarile? Macar sa nu mai fie necesar atat de mult pansament, caci nu-mi intra piciorul in nici un fel de incaltaminte si nu stiu cat o sa mai rezist sa stau in pat...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Draga mea, în câteva zile o să se oprească, dar trebuie neapărat să ții piciorul în sus. Dacă stai pe un fotoliu sau pe un scaun, pune-l pe alt scaun, ceva mai înalt. Pune o pernă dedesubt, dar acoperă-o cu ceva de plastic, să n-o pătezi. Uite, pentru zilele acestea în care vei sta în casă, te invit să vizitezi aceste site-uri, o să-ți placă și îți vor fi și de folos http://lecturirecenzate.ro/, http://lecturi-scolare.blogspot.com/ și http://zinnaida.ro/
Știu că ai fi vrut să te distrezi în aceste zile, dar asta e o problemă gravă, trebuie să ai mare grijă și să fii cuminte. Îți poți pierde piciorul dacă nu asculți, Doamne ferește!

| Bogan9028 a răspuns:

Eu nu am avut asemea problema, dar am avut prieteni care au patit. Ei au stat vreo 3 luni in papuci...eu zic sa stai linistita o perioada!