| Alexandra2089 a întrebat:

Buna, duminica trecută mi-am dat unghia peste cap de la mana (am unghii cu gel) si mi-a curs sânge, ieri am fost la întreținere la unghii si cand mi-a pilit unghia a curs putin puroi, mi-a zis sa mă dau cu apa oxigenata si iod, credeti ca o sa treaca având în vedere că unghia e acoperită de gel? Nu am ceva grav ca pe net de exemplu nu am degetul umflat/rosu si puroi mi-a curs doar cand mi-a pilit unghia, in rest ma doare puțin in zona unghiei

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MihaiNicu23 a răspuns:

Daca te dai cu apa oxigenata si iod o sa iti treaca, k dar sa nu mai uzi mana aia asa de mult.