| alexandramustatea2013 a întrebat:

Ieri m-am lovit la mana cam tare )):,ma doare,nu pot ridica lucruri, nu pot face mai nimic.
Am incercat sa dau cu puterea ursului,si nimic! Dupa care mi-am dat cu Magic roll(Life Care) care este un gel ce alunga durerea si nici un progres.
Daca e ceva cu osul, recent sora mea a avut o fisura si tot asa a durut-o.
Mentionez ca oricat de grav ar fi nu mi-o pun in ghips si nici nu merg la doctor, daca aveti sfaturi in legatura cu asta va rog!
Nu vreau sa fie pusa in ghips deoarece trebuie sa plec la mare recent.
Si m-am lovit la incheietura si in oasele de la degetul aratator si inelar.Nu mi-a aparut nici o vanataie.
Ce sa fac? FUNDA IMENSA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AdYtZu189 a răspuns:

Ms astept FUNDA si alte sfaturi unul important ai grija sa nu te mai accidentezi la ea pentru ca daca se rupe poti sa-ti iei adio de la mare.

8 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Pai nu vrei sa contactezi un medic...Deci foloseste incontinuare puterea ursului.Sa stii ca la farmacie sunt si niste plasturi cu paprica care te-ar putea ajuta.

| alexandramustatea2013 explică (pentru zurick):

La ce pret? Se gasesc la orice farmacie?

| zurick a răspuns (pentru alexandramustatea2013):

Se gaseste la farmacie.Imi pare rau da nu mai tin minte pretul.

| AdYtZu189 a răspuns:

Continua sa-ti dai cu puterea ursului sau cu gheara dracului. Puneo pe mamica ta sa-ti faca frectie, pune cheata.Bafta fundita?

| alexandramustatea2013 explică (pentru AdYtZu189):

Ok,ok! Dar crezi ca o cura cu calciu Doppel Hertz ar face bine?
Merci de raspuns!
Ma mai gandesc la funda.

| AdYtZu189 a răspuns:

Da ar fi bine sa iei si calciu pentru a ajuta oase.Mananca Danonino laughing GLUMESC da ia calciu pune puterea ursului sau gheara dracului, gheata si pune-l pe iubit sau mamica sa faca frectie .Bafta.Cat despre funda sper sa mi-a dai mie smug

| alexandramustatea2013 explică (pentru AdYtZu189):

Da tie ti-o dau! Si am 13 ani!
Cred ca trebuie s-o tin cumva imobilizata.Alte sfaturi?
MULTUMESC ENORM!

| AdYtZu189 a răspuns (pentru alexandramustatea2013):

Ms de funda.Bafta

| AdYtZu189 a răspuns (pentru alexandramustatea2013):

Ms astept FUNDA si alte sfaturi unul important ai grija sa nu te mai accidentezi la ea pentru ca daca se rupe poti sa-ti iei adio de la mare.