| papaderoma a întrebat:

Am jucat ieri fotbal si a sutat un prieten tare la poarta. am aparat dar ma cam durut. azi cand m-am trezit am constatat ca ma doare osul acela de sub degetul aratator de pe dosul palmei, intre degetul aratator si incheietura este un os iesit un pic in afara. ca un ouletz, pot sa misc mana, degetele, nu ma doare dar daca apas acolo ma doare de mor sa pun gheata pe ea sau nu? sau trece de la sine? la doctor nu prea m-as duce...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Arex a răspuns:

Du-te la doctor, chiar daca nu vrei, este bine pentru a putea preveni ceva mai rau.

| papaderoma explică (pentru Arex):

Dar nu mi s-a umflat, ma doare doar punctul acela. atata tot, pot sa misc mana sa o sucesc ca nu ma doare
vreau sa stiu daca imi trece daca pun gheata sau o sa fie mai rau

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuia s-o boxezi, nu mai băga palma, e posibil să-ți dea degetele peste cap.

| Arex a răspuns:

Pune gheata

| IwantToPlayAGame a răspuns:

Al dracu de spammerita.Sa dea dracu sa ti se rupa pi*zda aia cu care ai facut-o pe ficata, in doua.

| papaderoma explică:

La doctur nu ma duc ca am o spitalofobie sau cum se cheama laughing