| Cristian6363664 a întrebat:

Bună ziua, îmi cer scuze de deranj. Dar sunt foarte îngrijorat. Acum 2 luni și ceva am fost gasit pozitiv cu covid și totul s-a întâmplat într-o seara când a început sa nu mai am aer de la gat, respiram greu și îmi bătea inima foarte tare cred ca am avut batai de peste 120 și în seara aceea am pierdut și mirosul și gustul. A 2 zi a început sa am tulburări de vedere, adică vedeam ciudat și de atunci tot aceleași simptome am de 2 luni și ceva, am fost la spital, saturația 97, 98 nu mi-a scăzut deloc sub 95 % în aceste 2 luni dar simptomele tot le am, nodul în gat, batai de inima câteodată, miros, gust deloc, când merg pe strada amețesc ca un fel de confuzie, adică mai pe scurt simt ca nu mai sunt eu ca înainte. Am făcut și un Rmn cerebral și mi-a găsit rino sinuzita cronica etmodiala și deviație de sept, poate sa îmi treacă aceste simptome în timp asa asa rămân toată viata cu sechele? Mulțumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| badpanda a răspuns:

Te-ai uitat prea mult la tv.