| Anafjfj a întrebat:

Când ai accident vascular cerebral sau ceva vreun vas de sânge spart saturația cu oxigen mai e bună?
Eu o am 98.
Amețesc foarte tare, nu pot merge pe picioare si simt ca-mi amorțesc mâinile.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu este legat de un AVC.

| Anafjfj explică (pentru sadrian46):

Adică pot avea avc?

| Anafjfj explică (pentru Anafjfj):

Tensiunea e buna 11.7 pot avea avc? Și puls 98

| sadrian46 a răspuns (pentru Anafjfj):

Adică nu rezultă din ceea ce afirmi ca simptome.

| dullcat a răspuns:

Suna la salvare!

| GabiDumitrescu a răspuns:

O fi o cadere de calciu breh. Suna totusi la salvare, better safe than dead.

| Anafjfj explică (pentru GabiDumitrescu):

Mi-am făcut și perfuzie 5 zile cu calciu, vitamina B6, B12, magneziu și din ce in ce mai rău ma simt.Sa fie ceva grav? Am 19 ani

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Anafjfj):

Pai perfuzia nu ti-ai facut-o de capul tau, nu? Analizele cum au iesit? Ce probleme de sanatate ai in general, cam ce maninci, cit de bine te hidratezi (cu ce, mai ales)? Incearca sa fii cit mai detaliat.

| Denis67 a răspuns:

Pai 98 e normala saturația, dar este o metoda prin care poți sa identifici un AVC și anume FAST, este de la americani preluat, cel mai bine ar fi sa consulți un medic neurolog

| Anafjfj explică (pentru Denis67):

Dar dacă era AVC saturația mai e era bună?

| Denis67 a răspuns (pentru Anafjfj):

Nu cred, ar fi fost mai mica + ați fi avut dificultăți de vorbire, mâine erau ușor slăbite ca să spun asa cam astea