| AndreiPopovici6969 a întrebat:

Salut! URGENT! De vreo 2-3 zile, intru in casa / ma pun in pat si simt cum imi patrunde greu aerul pe nas, simt ca as inspira o cantitate mica, aerul care imi intra pe nas il simt foarte cald si imi da senzatia ca ma sufoc. Ideea este urmatoarea: in trecut am fost diagnosticat cu rinita, sinuzita, formatiuni mici de polipi, deviatie de sept avansata pe partea dreapta. Se pot datora din aceasta cauza aceste simptome? Am citit si de probleme la plamani, insa nu ma regasesc sa am dispnee, durere in piept, etc. Am iesit azi cu bicicleta, am mers foarte mult, insa nu am simtit nimic. Imi iau saturatia de oxigen si uneori e 99, uneori 95, scade la 80, asta cred ca si din cauza bateriei, pentru ca ii licare, probabil nu este nici atat de performant. Sunt adolescent, 90% sunt convins ca nu am probleme cu plamanii / inima. Fac cat de regulat pot sport, nu consum energizante, etc. Ce parere aveti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Unchide caldura!

Tine temperatura i camera la 20 de grade, ca este extrem de cald, de aceea simti ca te sufoci!

2 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Daca ai deviatie de sept si esti inca tanar ai putea sa o repari sa fie totul bine mai incolo...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te la medicul de familie pentru diagnostic.