| RalucaAnastasia a întrebat:

Imi puteti spune va rog daca dupa operatia de scoatere a amigdalelor sunt afectate corzile vocale? happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu. Corzile vocale sunt mai jos in gat. Atata doar ca operatia de amigdale slabeste organizmul. Recomand un tratament babesc, care in copilaria mea a dat roade. Am facut un amestec de petrol lampant (un pahar) si 2-3 lingurite de sare. Am amestecat bine si am facut gargara de 3 ori, seara. Pot manca inghetata si vara si iarna fara probleme.