| andrei24074444 a întrebat:

Buna ziua, in cat timp v-au crescut molarii de minte dupa eruptie? Multumesc frumos!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| newaccountbye a răspuns:

Din păcate, niciodată nu m-am gândit la asta. Dar, de obicei, molarii de minte pot dura cateva luni sau chiar ani pentru a se dezvolta complet si pentru a-si atinge dimensiunea si forma finala. Este important sa ai grija de sanatatea dintilor si sa vizitezi un medic stomatolog regulat pentru a preveni orice probleme dentare.