| freedom2 a întrebat:

De ceva timp am o problema. De cand mi-au crescut molarii de minte am probleme cu respiratia. Am fost la stomatolog sa-mi trateze cariile, prin tratamentul de canal si sa-mi plombeze maselele. Problema e ca mirosul nu a disparut si ca, mai rau, apare chiar si atunci cand nu vorbesc, ceea ce nu mi s-a intamplat inainte.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| adryang78 a răspuns:

Respirația urât mirositoare poate avea mai multe cauze. Dacă dantura este în ordine, poate apărea datorită unor probleme stomacale.

| freedom2 explică (pentru adryang78):

Dantura intr-adevar nu a fost in ordine, insa este un miros ciudat, pe care-l am de cand am facut tratamentul de canal la molar.

| NeverGonnaLetYouDown a răspuns:

Pentru a nu-ti mai mirosi gura iti trebuie o igiena orala ca la carte: Apa de gura dimineata si seara( ai grija sa scuipi bine si sa nu inghiti din ea), spalat pe dinti minim 2 ori pe zi, ata dentara o data pe zi.