| aimullah123 a întrebat:

A folosit cineva Cipralex? La ce concentratie ati avut reactii adverse si dupa cat timp?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AvalohAlyn a răspuns:

Am luat eu Escitalopram, 2 pastile pe zi si nu am avut deloc reactii adverse de la el.Nu toti au reactii adverse de la antidepresive ci doar persoanele mai sensibile.De exemplu eu am incercat multe antidepresive si nu am avut reactii adverse de la ele si luam si in doza mare, doar decat, unele, mi-au dat putina somnolenta dar e normal.Cipralex e bun si des prescris iar in general oamenii il tolereaza bine.Reactiile adverse apar in prima perioada a administrarii daca vor fi.S-ar putea sa te ingrase si sa-ti dea somnolenta putin sau din contra agitatie dar mai mult de atat nu vad.De obicei reactiile adverse dispar dupa un timp, dar daca nu ti-ebine cu el, doctorul trebuie sa ti-l schimbe cu altul fiindca sunt multe antidepresive si trebuie sa gasesti unul care ti se potriveste mai bine. Sanatate!

1 răspuns: