| mirela_3962 a întrebat:

Buna ziua in octombrie mi-a venit ciclul pe 19 iar in noiembrie mi-a venit pe 2 cand ar trebui sa imi vina acum?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Socotește 28 de zile din prima zi de sângerare!
Nu trebuia să vină pe 2 noiembrie, ci undeva în jurul datei de 15 noiembrie.
Bea ceai de crețișoară pentru reglarea menstrei în mod natural, fără hormoni sintetici dați de ginecolog sau endocrinolog.
Pa, pa.

| doctoressa a răspuns:

Menstruatia de pe 2 nov. nu se incadreaza intervalul normal (e mult prea devreme). Fie e o metroragie care ascunde o afectiune din sfera genitala, fie e o falsa menstruatie de sarcina. Ar fi bine sa mergi la un medic ginecolog, eventual sa iti faci si un test de sarcina (daca exista posibilitatea uneia). http://www.i-medic.ro/boli/metroragia